1 LISTOPADA NA DROGACH

Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych czekają nas utrudnienia drogowe. Od czwartku 31 października, od godz. 20 do soboty 2 listopada do godz. 8. na odcinku ul. Cmentarnej, między 1-go Maja, a Miodową, będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu. Odcinek ten będzie jednokierunkowy, a przejechać będzie można tylko od 1-go Maja.


1 listopada firma GTV BUS uruchomi specjalną linię „Cmentarz”. Autobus będzie kursować od 8 do 18:20 pomiędzy Cisiem, a Ostrowami przez cmentarz przy ul. Kościuszki, osiedle przy ul. Leśnej, centrum Blachowni oraz cmentarz przy ul. Cmentarnej (przystanek zostanie zlokalizowany przed bramą główną).

.
Jak będzie wyglądać komunikacja od 1 do 3 listopada w Częstochowie.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w dniu Wszystkich Świętych w piątek – 1 listopada oraz w sobotę i niedzielę – 2 i 3 listopada komunikacja będzie funkcjonować wg następujących zasad:
W piątek i sobotę w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie.
W niedziel obowiązują rozkłady niedzielno-świąteczne. Przez wszystkie trzy dni większość linii kursujących w rejonach cmentarzy będzie obsługiwana autobusami przegubowymi.
1 listopada linie nr 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku Fieldorfa-Nila Cmentarz Kule zamiast na pętli Gombrowicza. Obsługa pasażerów na przystankach. Gombrowicza będzie się odbywać przy ulicy Fieldorfa-Nila, a nie na pętli.
1-3 listopada kursy linii nr 17 obsługujące rejon Cmentarza Zacisze, będą wykonywane w kierunku centrum objazdem przez ulice Konwaliową, Artyleryjską i Matejki.
1 listopada zostaną uruchomione linie specjalne nr 96, 97, 98 i 99, które będą kursować wg następujących relacji:
-Linia 96 – Błeszno – Cmentarz Komunalny. W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.
W kierunku Błeszna: z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze. Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.
Linia 98 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny. Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, Kościuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.
Linia 99 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny. Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule ulicami: Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.
Przejazd autobusami linii nr 96, 97, 98 i 99 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.
Wszelkie informacje na temat rozkładów jazdy autobusów MPK są dostępne na stronie www.mzd.czest.pl


.

.

.

.

mapki KMP Częstochowa