ZJAZD NA RONDO NERKA

Dobra informacja jest taka. Po opóźnieniach i zastojach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że jeszcze przed wakacjami, a najpóźniej do końca czerwca będziemy mogli korzystać z węzła Częstochowa – Blachownia. Zatem w Wyrazowie będziemy mogli wjechać na A 1 i szybko dojechać nad morze lub w góry.


Zła informacja jest taka. Kierowcy, którzy będą jechać od Blachowni do Częstochowy będą musieli zjechać DK 46 (na mapie obrazują to czerwone kropki) pierwszym zjazdem pod torami w prawo, wjechać na rondo kształcie nerki, zawrócić na nim i skręcić w prawo pod torami, wjeżdżając ponownie na drogę (ul. Częstochowską).


Kierowcy, którzy będą jechać od Częstochowy w rejonie Wyrazowa (kolor niebieski) pojadą już prosto DK 46.


-Zdaje sobie sprawę z niedoskonałości tego zjazdu, dla wielu kierowców będzie to niedogodność. W tym miejscu jest bardzo gęsta zabudowa i gdyśmy chcieli zrobić tradycyjne rozwiązania, jakie stosujemy na autostradach, to by nas to drożej wyniosło i zapewne inwestycja byłaby oddana później. Lepszego rozwiązania na węźle w Wyrazowie nie dało się wymyślić – powiedział mi Marek Prusak, rzecznik z GDDiA w Katowicach.

Według zapewnień rzecznik biuro projektowe przeprowadziło już jazdy próbne tira i nie było żadnych kłopotów ani ze zjazdem, ani z przemieszczaniem się po nietypowym rondzie.