SPOKOJNA I RZECZOWA SESJA

Na poniedziałkowej sesji, która była wyjątkowo spokojna, złożyłem kilka interpelacji.
Pierwsza sprawa brudnych wprost klejących się pojemników i kubłów na śmieci.
Druga – prosiłem o zwrócenie uwagi na początkowy fragment deptaku (przedłużenie ul. Żeromskiego) między garażami i ryneczkiem. Rosną tam chwasty, a sam mur też jakby mało reprezentacyjny.
Burmistrz Sylwia Szymańska zapowiedziała, że sprawa brudnych pojemników zostanie natychmiast zgłoszona do firmy, która powinna je myć dwa razy do roku. Trawa przy skwerze zostanie wykoszona, a być może w niedługim czasie młodzi ludzie coś zmalują na tej długiej ścianie. Zgłosiła się do mnie grupa młodych ludzi chcieliby przeprowadzić warsztaty graffiti być może skierujemy ich w to miejsce – powiedziała burmistrz Sylwia Szymańska.
Zgłaszałem też, że na chodnikach na skwerze Tarnawskiego gdzieniegdzie wyrasta trawa oraz, że mieszkańcy na ul. Kopernika w Ostrowach skarżą się, że ich ulicą przejeżdżają TIR-y. Skutek jest taki, że odczuwają to w swoich domach i mają tego dosyć. Mieszkańcy chcą, aby ciężki ruch skierować na inną ulicę, gdzie droga jest szersza np. na ul. Pocztową. Warto dodać, że ul. Kopernika jest drogą powiatową dlatego mieszkańcy proszą, aby zmienić kategorię tej drogi, aby znowu była ona gminną jak wiele lat temu.
Interweniowałem też w sprawie zasypanego kanału w rejonie garaży przy ul. ks. Kubowicza oraz w kwestii poprawy bezpieczeństwa na ul. Sienkiewicza. A konkretnie chodzi o przecięcie czy wprost wycięcie żywopłotu przed DPS. Krzewy tam rosnące skutecznie przysłaniają widoczność tym którzy wyjeżdżają z ul. Cmentarnej na ul. Sienkiewicza.