PRZEŁAJOWA ÓSEMKA W NIEDZIELĘ W SAMO POŁUDNIE


To już godziny dzielą nas od najważniejszego wydarzenia sportowego tego roku w naszej gminie – XIX edycji Przełajowej Ósemki. Liczba zapisanych zawodników 405, liczba opłaconych rejestracji 311. Zapewne do niedzieli te dane jeszcze się zmienią. I bardzo dobrze bo jest sporo nagród do rozdania.


Sympatycy biegania, a zarazem przyjaciele Jacka Chudego, dyr. Przełajowej Ósemki i Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking, pobiegną przede wszystkim dla zdrowia.


Liczy się też prestiż oraz cenne nagrody jakie przygotowali organizatorzy.


Na najszybszych czeka, aż 76 pucharów i 24 cenne nagrody.


.

Między innymi rowery, odkurzacze, frytkownice, mikrofalówki, roboty kuchenne, blendery kuchenne, czajniki, żelazka, kamerki, czołówki do biegania nocnego. Co ważne każdy kto dobiegnie czy dojdzie do mety otrzyma pamiątkową plakietę.


Patronat honorowy na imprezą objęła Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni.


Dystans do pokonania tradycyjnie 8 km.


Trasa lekko zmieniona poprowadzi leśnymi ścieżkami i ulicami Blachowni. Star o godzinie 12 na stadionie OSiR. Zawodnicy muszą się zgłosić na miejsce na 10 minut przed startem.


Jak się okazuje impreza ta ma swoją taktykę. Niektórzy zawodnicy ujawnią się w niedzielę przed 12. Zapewne jeśli na starcie staną Łukasz Grajcar czy Piotr Pałka to prawdopodobnie oni zawalczą o pierwsze miejsce. Nie wykluczone też, że w Blachowni pojawią się biegacze z Ukrainy.


W NW do faworytów mogą należeć Łukasz i Grzegorz Dorsowie z Janowa.