POWRÓT UCZNIÓW KLAS STARSZYCH DO SZKÓŁ


Od 17 maja br. w trybie hybrydowym do szkół podstawowych wracają uczniowie klas IV-VIII. Niestety hybryda w szkołach w Blachowni została tak zorganizowana, że na tydzień przed egzaminem do ławek wracają ósmoklasiści. Zarówno część rodziców jak i sami uczniowie boją się, że do czasu egzaminu czyli 25 maja uczniowie mogą złapać temperaturę np. po lekcjach z wychowania fizycznego i będą mieć po egzaminie. Jak wiadomo, że żaden uczeń z gorączką nie zostanie wpuszczony do szkoły. Zatem dlaczego system hybrydowy objął najpierw m.in. uczniów klas VIII? To zapewne będzie słodką tajemnicą dyrektorów szkół. Nie podejrzewam, aby w ciągu kilku godzin lekcyjnych udało się nadrobić to czego nie udało się nauczyć przez prawie cały rok szkolny. Mam wrażenie, że nic by się nie stało gdyby ósmoklasiści zjawili się tydzień później już na samym egzaminie.
Na szczęście w razie niespodziewanej absencji chorobowej, uczeń będzie mógł podejść do dodatkowego sprawdzianu 16-18 czerwca.


Dyrekcja Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie zwraca się do nauczycieli, aby pierwsze dni po powrocie dzieci do szkół przeznaczyć na adaptacje do grupy oraz dostosowanie się do zasad panujących w w tych placówkach. -Przed rozpoczęciem zajęć korzystnie byłoby łagodzić obawy uczniów oraz unikać ich nasilania zapowiedziami sprawdzania całości dotąd nabytej wiedzy. Wydaje się, że w obecnej sytuacji priorytetem powinny się stać wzajemne relacje wszystkich członków społeczności szkolnej.


17 maja czyli w pierwszym dniu powrotu starszych uczniów do szkół pracownicy Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Nr 2 w Częstochowie organizują dla dzieci, rodziców i nauczycieli specjalny dzień w wsparcia. Chodzi o bezpieczny powrót do szkół. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie zppp.ids.czest.pl