NOWE ZASADY OBSŁUGI INTERESANTÓW W STAROSTWIE

Starostwo powiatu częstochowskiego informuje, że od 14 maja br. nie jest już konieczne umawianie wizyt z urzędnikiem. Osoby, które przybędą bez wcześniejszego kontaktu telefonicznego z urzędem również zostaną obsłużone w miarę możliwości kadrowych starostwa. Starosta prosi o wyrozumiałość w przypadku dłuższego oczekiwania. Może być ono niezależne od pracowników, a podyktowane działaniem zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.


Starostwo przypomina, że obsługa interesantów ze względu na bezpieczeństwo nadal odbywa się w dotychczasowym trybie. Zapewniając maksymalne bezpieczeństwo interesantom oraz możliwość realizowania spraw urząd przy ul. Sobieskiego 9 uruchamia trzy oddzielne punkty obsługi pozwalające na zniwelowanie ilości osób odwiedzających wyznaczone stanowiska przystosowane do obsługi z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do odwołania wykonywanie zadań administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych może podlegać ograniczeniu.