ZNOWU LOCKDOWN W POLSCE


Na czas świąt Wielkiej Nocy minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj nowe obostrzenia. Polskę czeka szerszy lockdown. Od soboty do 9 kwietnia zostają zamknięte żłobki, przedszkola. Jednak jak zaznaczał min. Niedzielski opieka zostanie zorganizowana dla dzieci tych rodziców, którzy pracują w służbach medycznych i porządkowych.
Od soboty będą obowiązywać limity w sklepach (do 100 m kwadr. – 1 osoba na 15 m kwadr., w sklepach powyżej 100 m kwadr. 1 osoba na 20 m kwadr. W piątek będzie ostatnim dniem, aby zajrzeć do salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Od 27 marca nie wejdziemy do marketów meblowych i budowlanych powyżej 2 tys. m kwadr. Kościoły będą otwarte, ale z ograniczeniami. W świątyni będzie mogła przebywać 1 osoba na 20 m kwadr. przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra. Pozamykane będą też obiekty sportowe. Jedynie zawodowcy będą mogli się udzielać na niwie kultury fizycznej.


Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia – mówi dzisiaj premier rządu Mateusz Morawiecki. Minionej doby padły rekordy zakażenia 34.151 osób, zmarło 520 osób. Szczepienia przyjęło 182.738 osoby. Do tej pory w Polsce udało się zaszczepić ponad 5 mln ludzi.