JESZCZE W TYM MIESIĄCU PRZETARG NA BUDOWĘ II ETAPU KANALIZACJI

Blachownia na kanalizacje Cisia, Ostrów i Łojek na razie pozyskała z wkładem własnym w sumie 12 mln zł. Ale zanim szczegóły, najpierw krótka historia od strony jednego z mieszkańców Cisia, który tak 16 grudnia 2020 roku pisał o kanalizacji.

„W przyszłym roku gmina Blachownia będzie starać się o pieniądze na budowę kanalizacji sanitarnej w Blachowni, Cisiu i Łojkach. Gmina zamierza przeznaczyć aż 50 000 zł na „wkład własny” na budowę kanalizacji. Wkład własny w wysokości 50 000 zł będzie od 20 do 50 procent całego projektu, czyli gmina przewiduje, że w przyszłym roku być może otrzyma od 100 000 zł do nawet 250 000 zł”.

„Jeżeli gmina pozyska nawet 250 000 zł na „budowę kanalizacji sanitarnej w Blachowni, Cisiu i Łojkach”, to co za te pieniądze zrobi?”


A teraz prawda. P.P.H.U Instal-Budotech Jan Gorol z Kamienicy, które wygrało przetarg na budowę I etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Cisiu, uzupełniło wskazane dokumenty, a to oznacza, że w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy między firmą, a Urzędem Miejskim w Blachowni. Przypomnijmy przedsiębiorstwo w przetargu zaoferowało najniższą cenę za budowę I odcinka kanalizacji – 3.278.013 zł.

Inna ważna na dzisiaj informacja to taka, że jeszcze w tym miesiącu ruszy postępowanie przetargowe, które otworzy drogę do II etapu budowy kanalizacji sanitarnej od Cisia do ul. Kościuszki oraz części Łojek i Ostrów.
Zadania te będą realizowane z programu Nowy Ład.