MOST NA GORZELANCE DO REMONTU


Jeśli znajdą się środki w przyszłorocznym budżecie powiatu – to mieszkańcy gminy Blachownia będą mieć jeszcze większe trudności z dojazdem do Częstochowy. Bowiem zamknięty zostanie przejazd przez ul. Wielkoborską na wysokości mostu i cały ruch do Częstochowy będzie musiał odbywać się zakorkowaną DK 46 lub przez Dźbów.


-W tej chwili robimy projekt mostu, który ma być całkowicie przebudowany. Zostanie poszerzona jezdnia plus budowa nowego chodników. Projekt chcemy ukończyć w tym roku. Jeśli znajdą się środki w przyszłorocznym budżecie powiatu to prawdopodobnie w 2023 roku rozpocznie się remont tego mostu.

Projektant będzie musiał uzgodnić objazd, bowiem droga będzie kompletnie nieprzejezdna. Ruch samochodowy będzie skierowany objazdami, a na moście zostanie tylko kładka dla pieszych. Most jest stary, pewne elementy konstrukcyjne mają słabą ocenę techniczną. Teraz na mostach obowiązuje wyższa nośność czyli 11,5 tony na oś dlatego wszystkie obiekty mostowe, które nie spełniają takich norm sukcesywnie trzeba przebudowywać – usłyszałem w Powiatowym Zarządzie Dróg w Częstochowie.