CIEPŁE MIESZKANIE – ZŁÓŻ WNIOSEK BO MOŻNA DOSTAĆ NAWET KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH

Ruszył rządowy program „Ciepłe mieszkanie”.Planujesz remont mieszkania, chcesz wymienić źródło ciepła, albo stolarkę okienną lub drzwiową. Dobrze się składa, już niedługo będziesz mógł złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Miejskiego w Blachowni bo to on w tym względzie wyręczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem rządowego programu, jako uzupełnienie popularnego projektu „Czyste Powietrze”, jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła. To także poprawa efektywności energetycznej w lokalach, znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Z programu będzie nam przysługiwać:  wymiana lub modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, wymiana lub modernizacja instalacji centralnej wody użytkowej, wentylacji,  wymiana okien i drzwi oraz dokumentacja projektowa. Dofinansowania są spore. Do 30 proc. kosztów inwestycji do 15 tys. zł. Dla osób o niższych dochodach do 60 proc. kosztów inwestycji do 25 tys. zł. Dla najuboższych do 90 proc. dofinansowania czyli do 37,5 tys. zł.

Co ważne nie ma możliwości odliczenia już wykonanej inwestycji np. założonej sieci gazowej.  Składanie wniosków do UM w  Blachowni powinno się rozpocząć za około 2 tygodnie. Czas na złożenie dokumentów mamy do końca roku.

Szczegóły można wyczytać na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

www.wfosigw.katowice.pl/9-aktualnosci/2801-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-cieple-mieszkanie-na-terenie-wojewodztwa-slaskiego.html