BO 2022 – NA JAKIE ZADANIA BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ


W poniedziałek 30 sierpnia rozpoczyna się wielkie głosowanie na zadania z Budżetu Obywatelskiego w Blachowni. Wśród 17 zdań na terenie całej gminy, będzie można zagłosować na „Budki lęgowe dla jerzyków” BO5.

-My nie znosimy komarów i meszek, a owady te z rodziny muchówek nie znoszą jerzyków. Ptaki te w ciągu jednej doby potrafią zjeść 25 tys. bzyków. Zanim zjedzą nas komary warto kupić budki lęgowe i pozwolić jerzykom zadomowić się w Blachowni. W ten sposób uratujemy te ptaki przed wyginięciem, a mali „lotnicy” uratują nas przed komarami. Oczywiście miejsce zawieszenia budek lęgowych po wcześniejszej obserwacji terenu i miejsc bytowania ptaków, wskaże fachowiec ornitolog Tomasz Suchomel – Jerzyk w dzielnicy Stradom). Warto być przyjaznym dla jerzyków i zagłosować na ten projekt – zachęca Nina Popenda.


Zakup budek lęgowych, plus montaż to koszt 8.500 zł. Budki, za zgodą wspólnot mieszkaniowych, miałyby zawisnąć przy ul. Bankowej 10, ul. Korczaka 1, 5 i 6a, Placu Konstytucji 1 i 8, ul. Żeromskiego 3a i 6 oraz na budynkach Zarządu Mieniem Komunalnym przy ul. Miodowej 4a i Szkoły Podstawowej przy ul. Bankowej 13.