WYGRAŁA OPOZYCJA – PRZEGRAŁA BLACHOWNIA

Wczoraj pisałem jak to jeden z radnych Pan Cezary Osiński, na posiedzeniu trzech połączonych komisji, powiedział do Pani przewodniczącej „Edyta kończ jutro uwalimy wszystkie te uchwały”. Spieszę donieść, że głos radnego został wysłuchany przez Panią przewodniczącą Rady Miejskiej. Głosami – 7 za, 7 przeciw radni na wtorkowej sesji nie uchwalili zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz zmian w budżecie Gminy na 2017 rok. Co ciekawe część radnych miała żal, że w czwartek na Komisji Budżetu oraz w poniedziałek na trzech połączonych komisjach nie udało się porozmawiać na temat projektów tych uchwał. A na samej sesji już nikt nie pytał o projekty uchwał, (po co, dlaczego) tylko bez dyskusji zagłosowano na „nie”.

glos

Głosowanie na „nie”.

Być może była to zemsta za to, że burmistrz i skarbnik nie stawili się na posiedzeniu trzech komisji.(Przepraszam Państwa radnych, ale nie mogłam brać udziału w poniedziałkowym posiedzeniu bo miałam od dawna umówioną wizytę u lekarza podobnie jak Pani skarbnik. Z dnia na dzień trudno mi przesunąć zaplanowane spotkanie – mówiła na sesji Pani Sylwia Szymańska). A może wynik głosowania należy tłumaczyć tym, że idą wybory więc trzeba, jak to Pan radny powiedział – „uwalać wszystkie uchwały”, by burmistrz w ostatnim roku kadencji nie wykonała zamierzonych planów. Brak przesunięć i zmian w WPF oraz budżecie, to nie ma co ukrywać, zwycięstwo opozycji, a porażka samych mieszkańców Gminy, którzy czekają na inwestycje.

Tuż po głosowaniu Panią skarbnik pytałem – co wynik głosowania oznacza dla Gminy Blachownia?

-Projekty uchwał urealniały budżet i WPF w 2017 biorąc pod uwagę możliwość realizacji inwestycji wieloletnich, dofinansowanych ze środków unijnych. Na podstawie WPF 2017 konstruowany będzie budżet na rok 2018 i następne lata. I niestety przy takim głosowaniu będą to niższe wartości – powiedziała Pani Elżbieta Wolska.

Pan Jacek Rogut radny z Łojek pytał – kiedy będzie zrobiona obiecana kanalizacja w Łojkach?

-Widzę dziwną niekonsekwencję Pana radnego. Najpierw Pan głosuje przeciwko projektom uchwał, a to skutkuje przesunięciem wykonania m.in. kanalizacji w Łojkach, a za chwilę pyta kiedy będzie wykonana kanalizacja w Łojkach – odpowiedział Pan Dariusz Wojciechowski, sekretarz Gminy.

Chciałoby się zacytować Lecha Wałęsę „Nie chcem, ale muszę – jestem za, a nawet przeciw”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.