WINNY PRZYWŁASZCZENIA PIECZĘCI I TABLICY SOŁTYS

soltysWe wtorek Sąd Okręgowy w Częstochowie byłego sołtysa wsi Cisie uznał winnym przywłaszczenia pieczęci oraz tabliczki sołectwa Cisie. Sąd zwrócił uwagę – jeśli Pan ten chce przestrzegać porządku prawnego to musi się pogodzić z faktem, iż jednoznacznie utracił stanowisko sołtysa.

W jednej kwestii Sąd uniewinnił byłego sołtysa uznając, iż zajmowanie przez niego nieswojego miejsca na sali obrad nie było zakłócaniem porządku.

W takim razie Pani Edycie Mandryk, przewodniczącej Rady Miejskiej w Blachowni doradzam, aby na sesje przychodziła godzinę wcześniej, by pan z Cisia nie zajął Jej miejsca. Bowiem zgodnie z orzeczeniem wymiaru sprawiedliwości zajmowanie czyichś miejsc podczas obraz sesji nie jest zakłócaniem porządku publicznego. Być może innym, dobrym wyjściem byłoby w dniu sesji przychodzenie z własnym krzesłem? A swoją drogą jestem ciekawy gdyby ktoś na sali rozpraw zajął miejsce sędziego, czy w tym przypadku także  nie doszłoby do zakłócenia porządku czy naruszenia powagi instytucji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.