ANATOMIA KŁAMSTWA Nr 8 – TYM RAZEM STRASZENIE ZATRUCIEM

Czym by tu jeszcze „podtruć” mieszkańców Blachowni, aby uwierzyli, że obecna władza Gminy to samo zło i można ją zaliczyć do 11 plagi egipskiej? Tym razem Pan G. z Cisia informuje o bolącym brzuszku w Przedszkolu Nr 2 w Blachowni przy ul. Żeromskiego. Sprawa była tak poważna, że sanepid „sprowadził” do placówki najlepszych swoich inspektorów, a policja myśli o zatrudnieniu ojca Mateusza, aby wykrył źródło zatrucia maluchów.

kuchania-Nie było żadnych zatruć w przedszkolu w Blachowni i nie ma żadnych wielkich nieprawidłowości. Nie wiem co kto pisze o tym przedszkolu, ale prowadzimy kontrole jak w każdej innej placówce gdzie są pewne zalecenia – powiedziała mi jedna z pracownic Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

piecPisanie przez Pana G. z Cisia, że doszło do zatrucia w wyniku przygotowywanych posiłków przy kotłowni zakrawa na śmieszność.  Bo po pierwsze dlaczego tylko jedno dziecko uległo rzekomemu zatruciu skoro wszystkie posiłki były przygotowywane w rzekomo nie właściwych warunkach. A po drugie gdzie w przedszkolu jest kotłownia? Chyba, że chodzi o oddzielne pomieszczenie na I pietrze gdzie stoi supernowoczesny piec gazowy i jest tam wyjątkowo czysto. Nic mi też nie wiadomo jakoby policja i wszelkie organy ścigania zajmowały się tą sprawą. Myślę, że policja ma ważniejsze zadanie niż wzywanie dzieci na komisariat, aby wyciągnąć od nich informację czy nie bolą ich brzuszki. Jakby tego było mało, jak się okazuje nikt dyrekcji Przedszkola nie zgłaszał, że jakieś dziecko boli brzuszek.

Komentarz

No cóż gdy jednych bolą „bzuski” to inni chyba cierpią na ból głowy i brak władzy. W myśl słów, które napisał Goebbels, niemiecki minister propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera, że „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Osoba kiedy kłamie sama w to zaczyna wierzyć”. Współczuje nowej Pani dyrektor przedszkola przy ul. Żeromskiego, ale widać, że musi chyba zrobić porządek z donosicielką, która opowiada nieprawdę być może tylko po to, aby pokazać jak nowy szef placówki nie radzi sobie z obowiązkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.