SPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PRZED SZKOŁAMI

sien2W związku z prowadzoną lustracją dróg w obrębie szkół i przedszkoli przez KMP w Częstochowie po koniec sierpnia zwróciłem się do policji z prośbą o zwrócenie uwagi na oznakowanie przed Szkołą Podstawową Nr 1 w Blachowni przy ul. Sienkiewicza (droga powiatowa). Do tej placówki oświatowej codziennie przybywa ponad 400 dzieci. Przynajmniej połowa z nich musi przejść przez ulicę Sienkiewicza.

Pisałem, że ustawienie na wysokości DPS-u dużej odblaskowej tablicy informującej o zbliżaniu się do szkoły, znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo. Kierowcy bowiem, którzy jadą od DK 46 czyli od drogi opolskiej (czasami z nadmierną prędkością) dopiero na wysokości ul. Cmentarnej dostrzegają szkołę i przejście dla pieszych – znak A-17 „Dzieci”. W dodatku po prawej stronie przed DPS rosną choinki, które skutecznie ograniczają widoczność. A ul. Sienkiewicza mimo wielu przejść dla pieszych i oznakowań nie należy do bezpiecznych. W tym miejscu dochodziło już do bardzo groźnych wypadków.

Połowie września otrzymałem odpowiedź z KMP

 rd

 

 

znakgimTa odpowiedź nie zostawia żadnych złudzeń – oznakowanie przed SP Nr 1 prawidłowe i jest bezpiecznie. Inna kwestia to czy znaki drogowe na fotografii przy ul. Bankowej, Cmentarnej i znak2Sienkiewicza stoją w przepisowej odległości od jezdni? Krawędź znaku (nie drążek) powinna być w odległości od krawężnika najmniej od 0,5 m do 2 m.

A dobra informacja jest taka, że Pan STOP wraca do pracy od przyszłego wtorku.znaksp1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.