ROZMOWY O OPŁATACH TARGOWYCH

17 listopada. Posiedzenie tagrowiskoKomisji Budżetu i burzliwa dyskusja na temat opłat targowych. To na razie propozycje przedstawione radnym przez Urząd Miejski.  Radni zapoznali się z opłatami innych gmin w naszym regionie i w Polsce. –Szanowni Państwo z tych wszystkich porównań wynika, że opłaty na ryneczku w Blachowni nie należą do wysokich, a wręcz przeciwnie są jedne z niższych – mówiła Pani Elżbieta Wolska, skarbnik Gminy. Średnia frekwencja kupców jest na poziomie 60 proc. Najwięcej jest w piątek 80 proc. i w sobotę 100 proc. Gmina za miesięczne utrzymanie Rynku ponosi koszty 14.912 zł, a z opłat zarabia minimalnie ponad 14 tys. zł. Między innymi 3.650 zł (2.000 zł na rękę) to płaca dla administratora targowiska, 6.600 złsprzątanie , 490 zł – monitoring, 600 zł – energia. Zatem nie ma wątpliwości, że Gmina, szczególnie w okresie jesienno-ziomowym będzie dokładać do Rynku. Mieszkańcy pytają mnie co administrator targowiska będzie robił za tak wysoka pensję? Z mojej wiedzy wynika, że będzie: pobierał opłaty, prowadził księgowość, sprzątał na zakończenie każdego dnia handlowania, pilnował porządku związanego z miejscami do handlowania i ogólnie administrował targowiskiem.

Radni na spotkaniu wskazywali też na konieczność unormowania miejsc, w których handlowcy mogą sprzedawać swoje produkty w Blachowni. By nie dochodziło do sytuacji, że jedni handlują gdzie popadnie (pod Urzędem, na dawnym torowisku, a chodniku) i płacą grosze, a inni sprzedają swoje produkty na Rynku i płacą o wiele więcej.

Propozycje opłat targowych na 2017 rok.

oplatytargowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne posiedzenie Komisji Budżetu i zaopiniowane stawek (przyjęcie lub nie) odbędzie się w najbliższą środę 23 listopada o godz. 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.