PREZENT DLA MIESZKAŃCÓW BLACHOWNI

Co dalej z Prażynką, dawną szkołą – pytał wiele razy na swoich stronach były sołtys Cisia.

Ma obradować kolejny twór – „zespół do spraw rewitalizacji”. Każdy chyba widzi, że Szymańska doradców ma mnóstwo. Raczej takich głupich decyzji sama nie podejmuje. Chociaż, mogę się mylić”.

Zatem, co dalej z Mieszkańcami budynku przy Sienkiewicza 16 oraz najemcami w budynku przy Sienkiewicza 15? Tego nie wiem nikt. Nawet Szymańska”.

Co w najbliższej przyszłości stanie się z Prażynką i Fotografem? Tego nie wiedzą nawet sami zainteresowani”. „Być może za 10 lat doczekamy się rewitalizacji tych dwóch budynków. Nie czekając na przyszłość, Urząd Miejski w Blachowni pozwala nam marzyć o nowoczesnej Prażynce.

 

Tyle złego pisania i szkalowania władz.

 

Dzisiaj możemy powiedzieć, że piękny prezent na 50-lecie nadania praw miejskich wypracowała sobie myttttBlachownia, a dokładnie burmistrz ze swoimi urzędnikami. Zarząd Województwa Śląskiego bardzo wysoko ocenił nasz projekt ( 4 miejsce w województwie) i przyznał nam 3,4 mln zł dofinansowania unijnego na realizację projektu pod nazwą „Przebudowa infrastruktury publicznej na potrzeby uruchomienia Centrum Aktywności Obywatelskiej w Blachowni”. Oznacza to, że teraz możemy rozpocząć procedury przetargowe na realizację kompleksowej modernizacji pawilonu „Prażynki” i budynku przy ul. Sienkiewicza 16. Całkowity koszt rewitalizacji dwóch obiektów to 5, 3 mln zł. Mieszkańcy z „16” będą przeprowadzeni do innych lokali komunalnych zaś placówki handlowo-usługowe z Prażynki także zmienią miejsce swojej działalności.

Prace remontowe powinny rozpocząć się w przyszłym roku i być może do końca 2018 roku znacznie poprawi się wizerunek centrum Blachowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.