MINĘŁY 3 LATA I JEST SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ

Co pisał były sołtys Cisia na temat rzekomej nieudolności burmistrza Blachowni, niektórych radnych, by tylko okłamać ludzi i doprowadzić do odwołania władzy wykonawczej.

 

13 maja 2016

Miało być referendum, miał być nowy Burmistrz, a z przyczyn formalnych plan usunięcia Sylwii Szymańskiej z funkcji Burmistrza Blachowni może nie dojść do skutku. Po weryfikacji brakuje ok. 30 podpisów. Jest jeszcze szansa, gdyż inicjatorzy referendum zamierzają odwołać się od decyzji KBW do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

 

29 kwietnia 2016

Komitet referendalny złożył dziś komplet dokumentów w sprawie przeprowadzenia referendum w Blachowni dotyczącego odwołania z funkcji Burmistrza Blachowni Sylwii Szymańskiej.

Najbliższe tygodnie pokażą Mieszkańcom, jak bardzo Szymańska boi się odwołania. Będziecie świadkami obietnic i rozpoczęcia inwestycji, których skutki odczuje przede wszystkim nowy Burmistrz.

 

11 stycznia 2017

Właśnie dotarły do mnie sygnały, że radni i mąż radnej z KWW Sylwii Szymańskiej rozpowiada wszystkim, że w Blachowni szykuje się kolejne referendum w sprawie odwołania Sylwii Szymańskiej z funkcji Burmistrza. To że ludzie mają jej dość, to nie jest od razu powód, by organizować referendum. Były już podejmowane dwie próby, w tym jedna moja.

były też drwiny

Zostawcie Sylwię Szymańską, ona jest wybitną specjalistką, podobnie jak jej daleki kuzyn czy wujek. To wybitni fachowcy, dajmy im pracować. Zostały niespełna dwa lata, jak bardzo mogą gminę zadłużyć?O kilka czy kilkanaście milionów? Przecież spłacą to nasze wnuki. Ta władza jest niepowtarzalna.

 

Tyle złego pisania i szkalowania władz.

Chciałoby się zapytać, gdzie dzisiaj byłaby Gmina Blachownia, jakie byśmy mieli inwestycje gdyby mieszkańcy poszli za byłym sołtysem Cisia oraz jego ludźmi i odwołali burmistrza?

2015-2017 czy to były najlepsze lata finansowe dla Gminy Blachownia? Myślę, że zdecydowanie TAK. Dowody są nazbyt jasne i widoczne.

W 2014 roku dochody budżetu – 33 mln 81 tys. zł na inwestycje wtedy przeznaczono – 5 mln 756 tys. zł. A co dzisiaj mamy po trzech latach? Dochody budżetu zwiększone o 100 proc. Projekt budżetu na 2018 rok wynosi – 66 mln 133 tys. zł. Na inwestycje wydamy – 26 mln 851 tys. zł. Ogromny skok i co ważne sięgamy po duże środki zewnętrzne.

Z rozmów z Mieszkańcami Gminy dowiaduje się, że najbardziej ich cieszy fakt, że będzie oczyszczany zbiornik „Blachownia”. Kolejna poważna inwestycja, która cieszy, i też ze środków unijnych to „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych” czyli remont dawnej szkoły (budynek przy ul. Sienkiewicza) i rewitalizacja „Prażynki”. Mieszkańcy są zadowoleni z dokończenia budowy i otwarcia Ryneczku, budowy strażnicy OSP w Blachowni i remontów wielu dróg ze środków zewnętrznych. Ważną kwestią, co podkreślają, są inwestycje kanalizacyjne, rozliczenie finansowe hali sportowej, nowe oświetlenie uliczne, a dla dzieci lodowisko.

Wierzę, że za 2 – 3 lata zmieni się nasza Blachownia, m.in. za sprawą budowy centrum przesiadkowego.

Do 2017 roku udało się pozyskać ponad 20 mln zł z Unii Europejskiej czyli 10 razy więcej niż w poprzedniej kadencji – informuje Urząd Miejski w Blachowni. W rankingu inwestycje samorządowe skoczyliśmy o 117 miejsc w górę, a dodajmy, że nie był liczony obecny rok, który także przyniósł duże środki na zadania gminne. W tej kadencji skuteczność pozyskiwania pieniędzy unijnych mógł zadowolić najbardziej wybrednych Mieszkańców. Chciałoby się zapytać – ile jest gmin w Polsce, które przez trzy lata o 100 % zwiększyły swój budżet lub pięciokrotnie zwiększyły nakłady finansowe na zadania inwestycyjne? Co by nie pisać kompetencje i pracowitość Burmistrza i jej Urzędników plus właściwa współpraca z Radą Miejską daje efekty. Nie od dzisiaj wiadomo, że zgoda buduje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.