BLACHOWNIA NA JEDEN DZIEŃ STOLICĄ POLSKIEGO TRIATHLONU

metazwyciezca Trzy razy fantastycznie. Liczba zawodników, która zaskoczyła samych organizatorów. Perfekcyjna organizacja i liczba kibiców, która dopingowała swoich, nad wodą i na trasie. Takiej imprezy sportowej i to takiej rangi jeszcze w Blachowni nie było.

 biegGmina nasza znalazła się na trasie Elemental Tri Series 2016 wśród trzech innych dużych miast wojewódzkich Olsztyna i Białegostoku oraz powiatowego Ełku.

hreczanski1

 

 

 

 

 

555 zawodników z całej Polski, od Szczecina do Przemyśla od Jeleniej Góry do Ełku, rywalizowało w wodzie i na lądzie (na nogach i rowerze). Rywalizacji i emocjiwoda nie brakowało. Podobnie jak słońca i drobnego deszczu.

 wodawyjsOrganizatorzy byli zachwyceni pięknie położoną Blachownią i co zauważyli, że kibiców na starcie i samej trasie było więcej niż w Ełku.

 

syla-Fantastyczna atmosfera, mnóstwo kibiców, zawodnicy też nam gratulowali organizacji bezpiecznie przeprowadzonych zawodów i co ważne dla nas – to znakomita promocja dla Gminy, i to proszę mi wierzyć, za niewielkie pieniądze, jak na tak poważną imprezę sportową – powiedziała mi Pani Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni.

boskokolor

-Wiele razy przejeżdżałem przez Blachownię drogą opolską, ale nie wiedziałem, że macie tak pięknie położoną miejscowość no i ta organizacja – super – powiedział mi Andrzej jeden z uczestników triathlonu.

roweryduzoPodobne imprezy o mniejszym zasięgu kosztują samorządy nawet 200 – 300 tys zł. Blachownia wydała ponad 80 tys. zł.

pogotowieI jeszcze jedno. Nie wierzcie Państwo kłamcom, którzy będą wam wmawiać, że niedzielna impreza to kompletna klapa, na którą mało kto przyszedł, że przez paru kolarzy i biegaczy została zablokowana cała Blachownia dlatego np. pogotowie nie mogło dojechać do chorych, i że Gmina wydała na imprezę ponad 200 tys zł. Kto tak pisze jest łgarzem i ma w tym cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.