ZMIANY, TYLKO NA LEPSZE

Wśród wielu pytań jakie otrzymuję od mieszkańców Blachowni są też te o edukację najmłodszych, a konkretnie gdzie od nowego roku szkolnego będą uczyć się dzieci. Mogę zapewnić, także w imieniu burmistrz Sylwii Szymańskiej, że zmiany są przemyślane. Tak aby dzieci uczyły się w jak najlepszych warunkach.

Zatem co czeka uczniów?
Od nowego roku szkolnego klasy I-III zostaną przeniesione do budynku dawnego gimnazjum przy ul. Bankowej Tam dzieci zyskają świetlicę z prawdziwego zdarzenia i będzie osobna stołówka.
Względy bezpieczeństwa. Szkoła przy Bankowej posadowiona jest w spokojnym miejscu, a nie przy ruchliwej ulicy. Teren wokół byłego gimnazjum umożliwia stworzenie placu zabaw oraz patio do wypoczynku i rekreacji dla najmłodszych.
Co ważne nauka w młodszych klasach nie wymaga specjalistycznych pracowni przedmiotowych. Za to każda klasa przy Bankowej będzie miała swoją pracownię wyposażoną w tablicę multimedialną, szafki, gdzie dzieci będą mogły zostawiać podręczniki i pomoce naukowe. Także toalety będą dostosowane do najmłodszych.
Sprawa wychowania fizycznego. W szkole pod lasem znajdują się dwie małe sale gimnastyczne, które w zupełności wystarczą na potrzeby dzieci z najmłodszych klas. Zerówki natomiast zostaną przeniesione w kolejnym etapie reorganizacji czyli po dostosowaniu obiektu do oddziału przedszkolnego, co niestety wymaga zgody sanepidu i straży pożarnej. Wiążą się z tym drobne dostosowania.

SP 1
Uczniowie od IV do VIII klas edukację będą pobierać w szkole przy ul. Sienkiewicza. Argument nr 1 to baza sportowa. Większa niż w gimnazjum – sala gimnastyczna, obok boisko Orlik i bieżnia.