WITAJ SZKOŁO


Po ponad dwóch miesiącach dzieci i młodzież wracają do szkół. Dla dyrektorów i nauczycieli rok szkolny zaczął się wcześniej. Wielu z nich od ponad tygodnia od rana do wieczora szykuje klasy dla uczniów, a to za sprawą przeprowadzek najmłodszych oddziałów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Sienkiewicza do budynku przy ul. Bankowej. Klasy pomalowane, w pomieszczeniach są nowe podłogi i meble. Placówka przy ul. Bankowej jest w pełni dostosowana dla uczniów najmłodszych klas. A wszystko po to… by nauka łatwiej wchodziła do głowy.

Jak zaplanowane jest rozpoczęcie roku szkolnego 2 września w naszej gminie?.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Blachowni klasy I-VIII oraz oddział „0” godz. 10 (boisko Orlik w razie opadów deszczu sala gimnastyczna)

Po uroczystej inauguracji uczniowie klas IV–VIII spotkają się z wychowawcami w budynku przy ul. H. Sienkiewicza. Dzieci z oddziału „0” i klas I – III spotkają się ze swoimi paniami budynku przy ul. Bankowa 13.


Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Blachowni (Ostrowy) klasy I–VIII godz. 9 – sala gimnastyczna.


Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Łojkach klasy I–VIII godz. 9 – sala gimnastyczna.


Początek rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole w Cisiu dla klas I-VIII zaplanowano na godz. 10 w sali gimnastycznej.


Przedszkolaki wstają znacznie wcześniej. Placówka przy ul. Żeromskiego na swoich podopiecznych czeka już od godz. 6.30. Przedszkole w Ostrowach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym od godz. 7 zaś placówka w Łojkach od godz. 6.30. Uroczyste rozpoczęcie roku we wszystkich przedszkolach o godz. 9.Łącznie do szkół, których organem założycielskim jest Gmina Blachowni 2 września pójdzie – 841 dzieci i młodzieży. Do klas pierwszych 87 uczniów (SP 1 – 44, SP 3 – 17, SP Łojki – 19, Cisie – 7). Do wszystkich przedszkoli łącznie z Cisiem, Sowami i TikTak-iem – 369 maluchów.


WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZĘ, ABY ICH EDUKACJA PRZEBIEGŁA TAK SZYBKO JAK WAKACJE I BY ZAKOŃCZYŁA SIĘ CZERWONYM PASKIEM OCZYWIŚCIE NA ŚWIADECTWIE.
NAUCZYCIELOM ZAŚ ŻYCZĘ OGROMNYCH POKŁADÓW CIERPLIWOŚCI ORAZ UZNANIA I SZACUNKU ZE STRONY ZARÓWNO UCZNIÓW, ICH RODZICÓW ORAZ CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA.