WIELKA SOBOTA I WIELKANOC

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Blachowni.

Dzisiaj Wielka Sobota. Kościół katolicki oczekuje na Zmartwychstanie Jezusa. W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia światła o godz. 18, z zachowaniem dopuszczalnej liczby osób w kościele. W Święta Wielkanocne porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie rezurekcji i procesji.

-Przeżywamy trudny czas jeśli chodzi o niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia, ale także przeżywanie najważniejszych tajemnic naszej wiary i praktyk religijnych. Zawierzmy ten czas Bogu i Jego Miłosierdziu. Potrzeba szczególnej modlitwy. Choć nie możemy zbierać się liczniej w kościołach, to czyńmy to w gronie rodzinnym. Niech nasze domy staną się świątyniami. Mamy też w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu. Można w ciągu dnia, indywidualnie, bez narażania zdrowia przyjść do kościoła na modlitwę. Zachęcamy także do odbycia spowiedzi wielkanocnej w nadchodzącym czasie podczas mszy świętych lub indywidualnie, w kancelarii czy telefonicznie prosząc o posługę któregoś z kapłanów – pisze do wiernych ks. proboszcz Tomasz Wrona.

Transmisja nabożeństwa online. Wystarczy wpisać www.parafia-blachownia.pl/kamera.html i zobaczymy obraz z kościoła.

Parafia Najświętszego Zbawiciela na Błaszczykach.

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Adoracja w Wielką Sobotę w Cisiu od godz. 9 do 22. Potem rozpocznie się Msza rezurekcyjna bez procesji. Nabożeństwo będzie transmitowane z poślizgiem online na YouTube.


12 kwietnia – Wielkanoc i 13 kwietnia w poniedziałek w oktawie Wielkiejnocy Msze św. o 8.30, 10 i 11.30

Kościół św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach.

Wielka Sobota liturgia bez udziału wiernych. Zgodnie z zaleceniem arcybiskupa, w tym roku kapłani nie będą święcić pokarmów. Zatem święconka będzie mieć charakter liturgii domowej.


Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny msze o godz. 7.30, 9.30, 11.30.