WICEPREMIER KACZYŃSKI INTERESUJE SIĘ UL. KOPERNIKA


Jak się nieoficjalnie dowiedziałem Blachownią w ostatnim czasie zainteresował się sam wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. A konkretnie chodzi o ul. Kopernika. Jeden z mieszkańców, który chce zachować anonimowość, powiedział mi, że ludzie z Kopernika „nie są zachwyceni” ustanowieniem ich ulicy drogą powiatową, a wszystko to bez żadnych konsultacji społecznych.


Teraz wąską ulica powiatową przemieszczają się ciężkie pojazdy i jak mówi mi mieszkaniec czasami z nadmierną prędkością. Jak nie trudno zauważyć nie ma też przejść dla pieszych, a przy dużym ruchu jest to ważna kwestia dla bezpieczeństwa szczególnie osób starszych. Ludzie chcą, aby Kopernika na nowo stała drogą gminną. Nieśmiała propozycja to taka, aby sąsiednia Bema jako szersza ulica stała się drogą powiatową.
Warto przypomnieć, że ul. Kopernika została przekazana protokołem zdawczo-odbiorczym w kwietniu 1999 roku.
Inną kwestią są wady jakie pojawiły się na tej ulicy po pracach wodno-kanalizacyjnych w latach 2017-18. Po opadach deszczu bowiem zbiera się tu woda. Usterki miały być naprawione, niestety zdaniem ludzi do tej pory nic się nie zmieniło. Odpowiednie pismo w tej sprawie trafiło na biurko wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, a dalej według mojej wiedzy, sprawą ma się zająć posłanka Lidia Burzyńska.
W najbliższym czasie powinno dojść do spotkania przedstawiciela Sejmu, Zarządu Dróg Powiatowych, burmistrza Blachowni i samych mieszkańców.

Komentarz
Osobiście zastanawiam się co da ewentualna zmiana kategoryzacji drogi, że jedna ulica kosztem drugiej stanie się powiatową. Nie chcemy, aby to nasza ulica była powiatową powiedział mi jeden z mieszkańców z Bema. Inna kwestia to trudno sobie wyobrazić, aby ciężkie pojazdy wjechały z Bema w Konopnicką. Wąska ul. Kopernika też ma dosyć uciążliwości związanej z ruchem drogowym. I co teraz?