SOLANKA W PRZEDDZIEŃ MATKI

Zdrowy prezent na Dzień Matki. Tężnia solankowa jest już czynna. Inwestycja prozdrowotna, zbudowana w ramach budżetu obywatelskiego, ma 4 m długości, 1,35 m szerokości i 3,65 m wysokości.

Jak działa tężnia solankowa? Pod zbiornikiem znajduje się solanka, która będzie pompowana na tarninę śliwy. Dalej z wilgotnych gałązek solanka będzie naturalnie odparowywać, wytwarzając intensywny aerozol. Powietrze wokół tężni będzie nasycone mikroelementami, które będziemy wchłaniać do organizmu przez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Najintensywniejsze parowanie solanki trwa przy słonecznej i wietrznej pogodzie. Najsłabiej przy opadach deszczu, a nocy w ogóle.


Ta oryginalna solanka z Zabłocia ma największą na świecie zawartość jodu dochodzącej do 140 mg/litr. Wspomaga ona leczenie chorób dróg oddechowych: astmy oskrzelowej, przewlekłego, chronicznego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc, ataków utrudnionego oddychania lub duszności, uporczywego kaszlu, alergicznego schorzenia nosa i zatok, chronicznego zapalenia zatok i gardła, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych, nerwic, stanów przemęczenia, spadku odporności na stres.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA