SKARGA NA GTV BUS

Wraz rozpoczęciem inwestycji drogowej na DK 46, a szczególnie pojawieniem się drugiego wahadła na skrzyżowaniu ulic Głównej, Przejazdowej i Tatrzańskiej, rozpoczęły się problemy z komunikacją gminną. Dokładnie chodzi o punktualność odjazdów i przyjazdów GTV Bus. Pani Monika, mieszkanka Blachowni to rozumie, ale nie rozumie dlaczego kierowcy tej firmy przewozowej nie zatrzymują się na wszystkich przystankach.


-Tak było kilka dni temu po godz. 15. Mój syn stał na przystanku na ul. Barbary. Nie dość, że busy się spóźniały to kierowcy nie zatrzymywali się na tym przystanku. Tak zdarzyło się dwukrotnie. Dopiero gdy syn wyszedł niemal na środek drogi i machnął ręką, to trzeci bus się zatrzymał. Moje dziecko na przewóz czekało 2,5 godziny – wyjaśnia p. Monika.
W tej sprawie mama syna z niepełnosprawnością zapowiada złożenie skargi.

Komentarz
Niestety wobec dwóch wahadeł na trasie Blachownia – Częstochowa na DK 46 (za Wyrazowem i Wigolenem) nie ma co liczyć na punktualność m.in. GTV BUS. Bowiem od 22 listopada na wspomnianych odcinkach trasy tworzą się ogromne korki. I to jest zrozumiałe. Jednak trudno wyjaśnić dlaczego kierowcy tej firmy nie zatrzymują się na niektórych przystankach. Czy rzeczywiście pasażer, chcący wsiąść do zielonego czy białego pojazdu z napisem GTV, jest obowiązany wyjść na środek ulicy i machnąć ręką?