„PAWEŁ GĄSIORSKI, PO RAZ KOLEJNY NIE RESPEKTUJE USTAWY PRAWO PRASOWE”

Komunikat burmistrza Blachowni

19 lutego w br. w lokalnym serwisie informacyjnym GminaBlachownia.pl ukazał się artykuł autorstwa Pawła Gąsiorskiego „Koniec z „darmowymi” przejazdami po Blachowni!”

Autor informuje Mieszkańców, że radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Blachowni podjęli uchwałę w sprawie kosztów transportu GTV BUS na terenie gminy i że od „od nowego roku za kursy po gminie zapłacimy po 3 zł, a za bilet miesięczny po gminie 100 zł”.
Publikacja ta zawiera nieprawdziwe wiadomości, które wprowadzają Mieszkańców gminy Blachownia w błąd. Informujemy, że darmowa komunikacja po terenie gminy będzie obowiązywała, co najmniej do końca kwietnia 2023 roku.
20 lutego br. również w serwisie informacyjnym GminaBlachownia.pl ukazał się kolejny artykuł autorstwa Pawła Gąsiorskiego – „Problemy z przetargiem na gminną komunikację”. Autor informuje w nim Mieszkańców, że oferty w przetargu na świadczenie usług przewozowych w gminnej komunikacji publicznego transportu zbiorowego dla gminy Blachownia powinny być oficjalne ogłoszone 18 lutego o godz. 14. I „z pewnych względów…nie zostały”.
To kolejne informacje wprowadzające Mieszkańców gminy w błąd. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia wspomnianego postępowania mowa jest jedynie o tym, że to otwarcie ofert ma nastąpić do 18 lutego 2020 roku do godz. 14. Nadmieniamy, że informacja z otwarcia ofert ukazała się 20 lutego br. w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Blachownia.
Autor artykułów, a zarazem redaktor prowadzący serwisu GminaBlachownia.pl Paweł Gąsiorski, po raz kolejny nie respektuje ustawy Prawo Prasowe, która zobowiązuje dziennikarza do zachowania szczególnej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych oraz do sprawdzenia zgodności z prawdą uzyskanych wiadomości lub podania ich źródła.
W związku z powyższym Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska działając na podstawie art. 31a oraz art. 32 ustawy Prawo Prasowe wniesie o zamieszczenie w serwisie GminaBlachownia.pl dwóch sprostowań.
Jednocześnie informujemy, że Paweł Gąsiorski w tym roku naruszył już Prawo prasowe nie publikując sprostowania dotyczącego sprawy wandalizmu w centrum przesiadkowym w Blachowni.

Komentarz
Dla mnie działania Pawła Gąsiorskiego są bardzo czytelne. Chodzi jak najgorsze pisanie na temat samorządu Blachowni nawet za cenę kłamstwa. Wszystko jest nie tak. Nowy skwer -źle, obiekty przy Sienkiewicza 15, 16 -źle, zbiornik wodny -źle, centrum przesiadkowe -źle, remonty dróg -źle, komunikacja miejska -źle. Teraz nadarzyła się okazja, bo wszystkie gminy są zmuszone podnosić ceny za odbiór śmieci. W Blachowni, jako że nie było podwyżek od 2013 roku, to teraz widać bardzo duży skok cenowy. A w ogólnej krytyce, która nijak ma się do prawdy, ludzie są „karmieni” kłamstwami. Przy okazji wylewa się mnóstwo hejtu. Bo chodzi o jedno – przygotowanie gruntu pod referendum, mające na celu odwołanie burmistrza. Ten sam scenariusz przerabia już gmina Konopiska, za czyją sprawą? Każdy wie. Za chwile będą to przeżywać inne gminy w Polsce. Mimo że nowa władza może jeszcze bardziej podnieść ceny za odpady to już wtedy nie będzie ważne. Tu nie chodzi o dobro, rozwój gminy, a o to żeby odwołać obecnie rządzących. Potem będzie się tylko pisać i mówić – jaki to bałagan zostawili poprzednicy.

Chcąc byś szanowanym należy szanować innych.