POLICJA – STARE NUMERY NIE Z NAMI


Policja informuje. Od poniedziałku 24 lutego br. zmienią się numery telefonów do Komend Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA – 47. Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne.
Wyróżnik „47” należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju – wyjaśnia policja. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Jak prawidłowo wybierać numery dzwoniąc na policję – pełna informacja na
http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/281219,Uwaga-Zmieniaja-sie-numery-telefonow-do-jednostek-Policji-w-calym-kraju.html