OSTATNIA SESJA VII KADENCJI

Podziękowania i drobne upominki oraz kolejne przyjęte uchwały – tak zakończyła się ostatnia 64. sesja Rady Miejskiej w Blachowni. W poprzedniej kadencji było ich jedynie 49. Teraz padł rekord. Skąd, aż tyle posiedzeń Rady, a co zatem idzie spotkań komisji? To efekt skutecznego sięgania po środki unijne i co rusz trzeba było szybko na nadzwyczajnych sesjach dokonywać zmian w budżecie i WPF.
Na dzisiejszej sesji przyjęliśmy też uchwałę nadającą Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi imię Plastusia. Także plac gdzie powstaje centrum przesiadkowe będzie miało swoją nazwę. Plac Niepodległości o co zabiegał m.in. Tadeusz Gębuś. Stara nazwa Plac Wolności, gdzie mieści się strażnica OSP, także pozostaje.

Podczas wręczania podziękowań i nagród najwięcej braw otrzymała sekretarka Urzędu pani Iwona Gawlik. Wszyscy doceniliśmy Jej ogromną pracę i to na wielu frontach. Pani Iwona dała się poznać jako osoba niezwykle pracowita, kompetentna i skromna. Wprost święta urzędniczka.
Podziękowania otrzymali radni, sołtysi, a także urzędnicy.

Jaka była ta kadencja niezwykle ciężka. Musieliśmy nadrabiać to co przespano w poprzedniej kadencji. Chodzi o brak dokumentacji na pozyskiwanie środków na kanalizację Gminy. Do tego dochodziła nieuzasadniona fala krytyki, próby odwołania burmistrza, ale daliśmy radę. Przy dobrej współpracy z burmistrz Sylwią Szymańską udało się zrobić dużo poważnych inwestycji, remonty wielu dróg oraz pozyskać środki na programy edukacyjne. Dzisiaj na spotkaniu z mieszkańcami Blachowni mówiłem, że przyszło mi pracować z niezwykłym burmistrzem, który nie zamykał się przed ludźmi, miał i ma wizję rozwoju Gminy i co dla mnie ważne, przychodził na niemal wszystkie komisje budżetu. Tego nie pamiętam w poprzednich kadencjach. Można było więc dyskutować i rozmawiać na każdy, gminny temat.

Sylwia bardzo ci dziękuję za tytaniczną pracę w tych czterech latach na rzecz mieszkańców z naszej Gminy. Odbywało się to czasami kosztem rodziny, łez, bo nie brakowało bezpardonowej i niesłusznej krytyki przeciwników. Ale udało się i za chwilę zobaczymy owoce, kolejnych poważnych inwestycji na terenie Gminy. Na spotkaniu z mieszkańcami dziękowałem też za inwestycje w okręgu nr 9 czyli okręgu obejmującym ul. ks. Kubowicza, Sportową i 16 Stycznia. Wiedząc jak trudno zabiega się o inwestycje dla swoich mieszkańców marzyłem o remoncie chociaż dwóch ulic. Udało się wyremontować wszystkie ulice. W dodatku powstał piękny parking, plac zabaw zyskał nowe urządzenia linowe. Dzieci doczekały się pięknego przedszkola, do którego teraz chce chodzić za dużo maluchów.
Sylwia praca z Tobą była dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Dziękuję.
Dziękuję też Mieszkańcom z mojego okręgu za wsparcie, czasami za słowa krytyki, ale jestem przekonany, że wszystkie te dobre, i te trudniejsze rozmowy były w trosce o naszą Gminę.