NUMERY NAD KLATKAMI SCHODOWYMI

Do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego złożyłem wniosek o wykonanie na elewacjach bloków numerów mieszkań, jakie są w danej klatce. Cyfry np. 1-10, 11-20 czy 21-30 miałyby się znaleźć na klatkami schodowymi.


Takie oznakowanie pozwala, szczególnie w nocy gdy wszyscy śpią, na szybsze dotarcie zespołu ratowników medycznych do pacjenta. Ratownicy zatem nie będą musieli wysiadać z karetki, aby sprawdzić, w której klatce jakie są numery mieszkań (od – do). Numery będą widoczne z ulicy.

-Mimo że nasze karetki są wyposażone w urządzenia GPS to jednak nie mamy informacji, w której klatce mieszka osoba wzywająca pomocy. Taka numeracja nad klatkami schodowymi to dzisiaj konieczność. Nasi ratownicy szybciej docierają do chorego, a jak wiadomo gdy ratujemy ludzi liczy się każda minuta – powiedział mi Tomasz Czech, pracujący w Stacji Pogotowia Ratunkowego od 26 lat, od ponad 20 lat kierownik Zintegrowanego Stanowiska Dyspozytorskiego i Koordynacji Medycznej.

Która Wspólnota Mieszkaniowa w naszej gminie chciałaby w przyszłym roku mieć takie oznakowanie nad drzwiami czy daszkiem klatki schodowej proszę o pilny kontakt pod nr 601-50-20-22.