NIE WIĘCEJ NIŻ 5 OSÓB

Od północy rząd RP wprowadza kolejne ograniczenia, dotyczących zgromadzeń. Chodzi o zgromadzenia, spotkania i imprezy. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu. Wprowadzenie ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi do dwóch osób: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. Ograniczenie liczby osób do 5. osób m.in. na Mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych.
Wprowadzenie ograniczeń, dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

Nowe ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.
W przypadku złamania ograniczeń groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł.
Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie policja.
Nowe ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował o rozsądek, który pozwoli uratować życie wielu osób. Jeżeli nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, to nie uda nam się uratować ludzkich żyć – zaznaczył. Wiem, że to trudny czas. Bardzo proszę, zostańmy w domu czytamy na stronie kancelarii prezesa Rady Ministrów.