JAROSŁAW LUBIŃSKI I ANNA PAŻUCHA ZWYCIĘŻYLI W „PRZEŁAJOWEJ 8”


.

18 „Przełajowa 8”, w której wzięło udział 597 zawodników, przeszła do historii.

Uroczystego otwarcia wielkiego biegania i maszerowania w Blachowni dokonała burmistrz Sylwia Szymańska.

.

.

Impreza jak marzenie. Słoneczna, ciepła, dobrze zaplanowana od początku do końca, aż chce się tu wrócić za rok. Sami zawodnicy na mecie chwalili organizatorów za przygotowanie trasy i serdeczne przyjęcie.

.

Za sukcesem organizacyjnym „Przełajowej Ósemki od 18 lat „biega” Jacek Chudy. Próbują go „dogonić” Urząd Miejski, OSiR, wolontariusze oraz sponsorzy.


Tym razem na mecie 134.


.

Jarosław Lubiński z Lipna, KKL Kielce, z czasem 27 min. 03 sek. zwyciężył w tegorocznej „Przełajowej 8”.

-Znam tę trasę dlatego dobrze mi się biegło – powiedział mi Jarosław Lubiński.

Gratulacje zwycięzcy składa Artur Wojtacha z Olkusza, drugi zawodnik na mecie.


Wśród pań najszybciej na metę przybiegła Anna Pażucha z Częstochowy (w sumie 58 miejsce). Jej czas to 35 min. 59 sek. Tuż za nią znalazła sie Agnieszka CZyżewska także z Częstochowy. Nagrody paniom wręczał m.in. senator RP Ryszard Majer.


.

.

.

.

.

.

.

.

Mimo że 8-kilometrowa trasa prowadziła malowniczymi, bo nowymi ścieżkami wokół zbiornika wodnego, to sam bieg był wyczerpujący. Wysoka temperatura dała się we znaki wszystkim sportowcom.


.

.

Najwięcej hałasu w Blachowni, prócz komentatorów Pawła i Zenka, robili nordic walkingowcy.


Swoje 5 minut najlepiej wykorzystał Łukasz Dors z Janowa. Na mecie zjawił się po 48 min. i 45 sek.

Podium w NW zdominowali zawodnicy z Janowa (od lewej Grzegorz Dors, Łukasz Dors i Kacper Mizgała). Wśród pań zwyciężyła Angelika Pietrzyk

-Jacku, pani burmistrz – jeżdżę po całej Polsce i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że robicie najlepszą imprezę w województwie, a kto wie czy nie w kraju. Róbcie tak dalej – chwalił organizatorów weteran NW Grzegorz Dors.


.

.

.

.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a najlepsi w swoich kategoriach puchary, statuetki i cenne nagrody rzeczowe sprzęt AGD. Gratulacje składali Ryszard Majer -senator RP, Sylwia Szymańska – burmistrz Blachowni, Paweł Hreczański – przewodniczący Rady Miejskiej, Tomasz Rećko – wiceprzewodniczący Rady, Jacek Chudy – prezes OSiR oraz sponsorzy.


Jacek Chudy z rąk senatora otrzymał puchar za krzewienie kultury fizycznej w Blachowni i w kraju.


A to podium zajęły najszybciej biegające blachownianki.
1 Anna Wypych (144)
2 Anita Struzik (155)
3 Agnieszka Ziętal (168)

Warto dodać, że w „Przełajowej 8” startowały też dzieci. Wszystkie otrzymały wyjątkowo lekkie medale i albumy.
Oczywiście najwięcej emocji było podczas losowania 4 super rowerów. Po każdym wyciągniętym losie i przeczytaniu nazwiska szczęśliwca dało się słyszeć „żeby go tak nie było”.


Organizatorem „Przełajowej 8” był: Urząd Miejski w Blachowni, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ALMA.

Współorganizatorami: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Blachowni, MDK w Blachowni, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Blachowni oraz LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”.