KOLEJNE UTRUDNIENIA NA DK 46 DO CZĘSTOCHOWY

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że od poniedziałku 23 maja wciągu ulic Głównej i Przejazdowej w Częstochowie (DK 46) częściowej zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na odcinkach:
-od skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Przelotną do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Energetyków. Tam ruch będzie się odbywał wahadłowo przy sterowaniu sygnalizacją świetlną (od strony kolei) na wykonanej obecnie nowej nawierzchni bitumicznej. Prace budowlane będą zaś prowadzone po lewej stronie jezdni:
-od granic Częstochowy do skrzyżowania ulic Przejazdowej z Szybową – tam też zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
Jednocześnie MZD informuje, że ruch wahadłowy z odcinka: skrzyżowania Przejazdowej z Szybową do skrzyżowania Przejazdowej z Marynarską zostanie zastąpiony ruchem w obu kierunkach po nowej nawierzchni bitumicznej. 


Wszystkie prace są związane z gruntowną przebudową ulic Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowego śladu DK-46 tzw. obejścia ul. św. Barbary i mają zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku.


A o utrudnieniach na DK 1 i DK 46 opowiada w TV Orion Joanna Holi Sosnowska p.o. dyr. Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie