ANATOMIA KŁAMSTWA Nr 12 i 13 – KOLEJNE BREDNIE BLOGERA Z CISIA

Co pisze były sołtys Cisia?
48-letnia Małgorzata Bernat ma zostać wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Blachowni. Bernat to jedna z najgorszych radnych tej kadencji, jest też jedną z najmniej aktywnych radnych. W ubiegłym roku złożyła tylko jedną interpelację, pobierając przy tym blisko 10 000 zł diety. Sama Bernat jest również zagorzałą zwolenniczką Burmistrza Blachowni, dzięki której została radną.

Jaka jest prawda? Zapewniam Państwa, że radna Małgorzata Bernat nie jest kandydatem na funkcję wiceszefa Rady Miejskiej w Blachowni. Kto będzie? Można zażartować niech ten pan umrze w nieświadomości nie powiemy kto będzie kandydatem.

Na czwartkowej sesji będziemy podejmować 3 uchwały w sprawie transportu zbiorowego. Mam nadzieję, że wszyscy radni będą głosować za uruchomieniem nowego przewoźnika, który mieszkańców Blachowni będzie woził za darmo na trenie gminy. Zapłacimy tylko za jazdę do Częstochowy.

Kolejne kłamstwa
Pan z Cisia donosi, że brak ważnego biletu może uszczuplić portfel nawet o 400 zł. Za brak legitymacji szkolnej przewidziana jest kara w wysokości 200 zł! Burmistrz Blachowni i jej cała świta, zamiast darmowych przejazdów, które będą kosztować gminę 200 000 zł netto miesięcznie, chce na biednych mieszkańcach jeszcze zarobić. Najgorsze jest to, że chce to zrobić kosztem dzieci! Przypominam, że według projektu cena za bilet normalny do i z Częstochowy wyniesie 4 zł, a po gminie 3 zł. Bilety miesięczne będą kosztować odpowiednio 140 zł i 100 zł.

Bzdury i bajki z cyklu – jak tu wprowadzić w błąd ludzi, by uwierzyli.
Nie da się ukryć, że opozycja, czyli kilka osób zgromadzonych wokół tego pana, już nie wie czego się „chwytać”, żeby tylko obrzydzić ludziom burmistrz Szymańską i wspierających Gminę radnych. Nie udało się z wieloma inwestycjami, nie udało się odwołać burmistrza, to może zaatakować ją w kwestii transportu?

Jaka jest prawda? Mieszkańcy na terenie gminy Blachownia będą jeździć za darmo. Dalej – od kiedy uczeń za brak legitymacji płci 200 zł. Jeśli nie będzie miał wspomnianego dokumentu, a będzie jechał do Częstochowy to będzie musiał zakupić cały bilet, który nie kosztuje 200 zł, a 4 zł. Skoro w PKS-ach od dzieci wymagano legitymacji więc dlaczego nowy przewoźnik firma GTV BUS ma tego nie wymagać?
Zapowiedzi, że po 1 marca nie pojadą autobusy PKS też spełzły na niczym. Pobożne życzenia, im gorzej dla mieszkańców Blachowni tym lepiej dla opozycji, legły w gruzach. Pytania niektórych radnych na środowym posiedzeniu Komisji Budżetu też mogą wskazywać, że wcześniej korzystali oni z lektury pana Pawła G., stawiając burmistrzowi podobne pytania, domagając się przy tym głośno, aby było włączone nagrywanie.
W sprawie nowego transportu zbiorowego na terenie Gminy Blachownia przewoźnik GTV BUS będzie się spotykał z mieszkańcami z poszczególnych rejonów gminy. Wtedy też będzie informacja na temat nowego rozkładu jazdy. Wiadomo, że na terenie gminy i do Częstochowy będzie ponad 130 kursów. Obecnie PKS ma ich ponad 70.