KAJETAN KAJETANOWICZ W WYRAZOWIE

 10 grudnia na dawnym torze w Wyrazowie odbędzie się trening – event z udziałem znanych polskich rajdowców.

-Zaproszenia poszły do znanych kierowców Kajetanowicza czy Marczyka, ale na razie szczegółów nie będę zdradzał. Przypomnę jedynie, że 6  października nasz automobilklub, w ramach działań wokół reaktywacji dawnego toru w Wyrazowie, gościł najlepszego polskiego rajdowca – Kajetana Kajetanowicza, wielokrotnego rajdowego mistrza Polski, Europy, ostatnio też wicemistrza świata WRC2 i wicemistrza świata WRC3. Popularny „Kajto”, którego wysokie wymagania względem przygotowania toru w Wyrazowie w stu procentach musieliśmy wypełnić, po jeździe był pod wrażeniem. Był zachwycony, że przez rok udało się tyle tu zmienić na lepsze. Pogratulował i zapowiedział, że to nie jest jego ostatnia wizyta w Wyrazowie – wyjaśnia Romuald Nowakowski, prezes Automobilklubu Jurajskiego.

https://drive.google.com/file/d/1GivN012I1qVj33irdTxiB_CVXIq0VYHA/view

Niestety wszelkie próby odnawiania dawnego toru są torpedowane – skarży się prezes AJ.

-Mieliśmy przygotowany tor na 10 grudnia i jakiś człowiek na quadzie nam zdewastował bandy, porozjeżdżał ułożone kamienie widać, że były to celowe działania dewastacyjne. Mam nadzieje, że gmina z zapisu monitoringu ustali sprawcę. Część naszych członków klubu już się zniechęca. Bo co społecznie, bezinteresownie zrobimy tu w Wyrazowie zaraz jest dewastowane.

A jak się okazuje AJ ma wiele naprawdę ciekawych pomysłów dla gminy Blachownia. -Ciekawe eventy z udziałem znanych rajdowców, kartingowców, spotkania szkoleniowe z udziałem także policji, przedstawicieli WORD czy bogatych firm motoryzacyjnych. Myślimy o utworzeniu, może w dawnej remizie OSP w Blachowni,  muzeum techniki. Nasi członkowie mają wiele ciekawych kolekcji od broni, do aut czy nawet niemieckiego czołgu Pantera z II wojny światowej. Niestety głos wsparcia ze strony gminy jakby był słaby, a szkoda, bo mamy wiele ciekawych propozycji, co już udowadnialiśmy od roku czasu, organizując szereg imprez na dawnym torze – dodaje prezes Nowakowski.

foto 1 i 3 źródło Automobilklub Jurajski