JOANNA HEPNER I KRZYSZTOF ŚCIUBIDŁO PONOWNIE SOŁTYSAMI

21 stycznia odbyło pierwsze, z sześciu zebrań sołeckich w Gminie Blachownia, na których mieszkańcy wybierają swojego sołtysa i Radę Sołecką. Na pierwszy ogień wieś Cisie. Tutaj mieszkańcy zdecydowali, 39. głosami za, przy 4. przeciwnych, że przez najbliższe 4 lata sołtysem w Cisiu ponownie będzie Joanna Hepner. Jej kontrkandydatka Renata Grabałowska zdobyła 4 głosy.
Przypomnijmy pierwsza kadencja Pani sołtys rozpoczęła się we wrześniu 2015 kiedy to mieszkańcy Cisia po kilku miesiącach mieli dosyć takiego sołtysa Pawła Gąsiorskiego i w jesiennym wyborach miażdżącą liczbą głosów najpierw go odwołali, a potem powołali nowego – Joannę Hepner. Pani Asi gratuluję wyboru i zaufania mieszkańców.

22 stycznia odbyły się kolejne wybory tym razem w Starej Gorzelni. Tutaj bezkonkurencyjnym był Krzysztof Ściubidło. Na 23. przybyłych na zebranie mieszkańców, wszyscy głosowali za byłym sołtysem, który od wielu lat udowadnia, że jak nikt inny znakomicie sprawdza się na tym stanowisku. Warto dodać, że Krzysztof Ściubidło otrzymał najwyższe wyróżnienie „Złotą odznakę za zasługi dla Województwa Śląskiego, a obecnie jest nominowany do statuetki Starosty Powiatu Częstochowskiego.

Kolejne wybory – 24 stycznia mieszkańcy Nowej Gorzelni będą wybierać swojego sołtysa, 28 stycznia Konradów, 29 stycznia Łojki, a na końcu w ostatnim dniu stycznia Wyrazów.