INTERPELACJE W SPRAWIE M.IN. PLACÓW ZABAW

Na czwartkowej sesji w imieniu mieszkańców złożyłem kilka interpelacji. Między innymi ze względu na wyjątkowo ciepłą wiosnę prosiłem aby odpowiednie służby jak najszybciej dokonały przeglądu urządzeń zabawowych, wymiany piasku w piaskownica oraz uprzątnęli drogi po zimie.
Radny Cezary Osiński w swoich interpelacjach domagał się, aby burmistrz Blachowni na ulicy Skłodowskiej na odcinku 150 metrów zamontowała 2 progi zwalniające. Tłumaczenia, że to za krótki odcinek i pod którym domem położyć progi na nic się zdały. Radny domagał się stanowczo podobno dla dobra ludzi.
Potem przy omawianiu remontu ulicy Kopernika (powiatowej) radny straszył burmistrz prokuratorem. Bowiem droga się rozsypuje i ludzie się skarżą. Są gotowi razem z Panem radnym zainteresować prokuratora „fuszerką” drogową. Nic nowego. Już w sprawie remontu przedszkola burmistrz słyszała o prokuratorze. Wtedy Pan radny tłumaczył, że wystarczy popryskać zagrzybione ściany przedszkola specjalnym płynem, a nie wydawać tyle pieniędzy na remont całego obiektu. Przeciwko burmistrz nawet wytyczono „działa” medialne czyli TVP info. Potem Blachownia ogarnęła „gorączka” zbierania podpisów aby w referendum odwołać rzekomo nieudolną burmistrz. Jak dzisiaj wyglądałaby Gmina gdyby udało się odwołać Sylwię Szymańską z Urzędu? Pan Cezary Osiński pozyskałby blisko 30 mln zł??? Jakoś w to nie wierzę.
Sprawa ulicy Kopernika jest najlepszym dowodem znajomości tematu.
Tak naprawdę remont ulicy nie jest zakończony. Droga ta w ogóle nie miała być asfaltowana. Właśnie ze względów na warunki atmosferyczne (okres jesienno-zimowy). Jednak radny Paweł Hreczański zabiegał, aby ta droga jak najszybciej zyskała nakładkę. I udało się. Na podstawie porozumienia Urzędu Miejskiego w Blachowni z Powiatowym Zarządem Dróg w Częstochowie zdecydowano, że ulica ta zyska pierwszą warstwę wiążącą. Przed odbiorem tej ulicy laboratorium drogowe, na zlecenie inspektora nadzoru (nota bene z Ostrów) musi stwierdzić zgodność wykonania drogi z projektem. Chodzi o skład podłoża. Zatem zanim prokurator zechce zbadać sprawę proszę pozwolić, aby inspektor nadzoru i budowlańcy dokończyli powiatowego dzieła.