ANATOMIA KŁAMSTWA Nr 24 – GIMNAZJALIŚCI NIE BĘDĄ NA BANKOWEJ

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwej informacji, jakoby burmistrz Blachowni miała zamknąć budynek Gimnazjum przy ul. Bankowej, a uczniów trzech klas gimnazjalnych „upchnąć” w Szkole Podstawowej Nr 1, głos zabrała Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni.
-Uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej od 3 września podejmą naukę w budynku przy ul. Bankowej – tak jak to było dotychczas. Z przykrością odbieram kolejne fałszywe informacje, mające na celu wprowadzenie niepokoju wśród mieszkańców. Zapewne teraz przed wyborami samorządowymi nasi Mieszkańcy będą co rusz „częstowani” kłamstwami, byle tylko postawić Mnie i mój Urząd w złym świetle. Zatem nie ma potrzeby podpisywania się pod jakimiś listami, rzekomo w obronie uczniów. Nic się nie zmiania – powiedziała Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Blachowni jest pełna informacja na temat nowego roku szkolnego, który rozpocznie się 3 września.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Blachowni (klasy I-VIII oraz klasy gimnazjalne) godz. 10.30 (boisko Orlik. Następnie uczniowie klas I-VIII spotkają się z wychowawcami w budynku przy ul. H. Sienkiewicza 8. Uczniowie klas gimnazjalnych spotkają się z wychowawcami w budynku przy ul. Bankowa 13.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Blachowni (klasy I–VIII) godz. 9 (sala gimnastyczna).

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Łojkach (klasy I – VIII) godz. 9.00 (sala gimnastyczna)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu (klasy I-VIII) godz. 9.30 (sala gimnastyczna)

W takich przypadkach można tylko zaapelować do Mieszkańców, aby nie wierzyli w plotki, a w razie wątpliwości można zadzwonić do Urzędu Miejskiego.