„CO JESZCZE WAM OBIECAĆ” CZYLI 10 PYTAŃ DO CEZAREGO OSIŃSKIEGO

Czy radny Cezary Osiński jest w stanie obiecać wiele byle tylko zostać nowym burmistrzem Blachowni? Zdaje się, że tak. Osiński, który uparcie przekonuje, że jest kandydatem niezależnym, prócz autobusu (mam nadzieję, że bezpłatnie) ściągną w sobotę do Blachowni szefa śląskiej SLD i obiecał, że jeśli wygra wybory w naszej gminie to MPK powróci do Blachowni. Pod obietnicami podpisał się m.in. niezależny Cezary Osiński i szef śląskiej SLD. Ciekawa inicjatywa tym bardziej, że mieszkańcy naszej Gminy mogą już jeździć za darmo busami GTV.

Burmistrz Blachowni widząc jak lekko się obiecuje już dwa dni temu zadała kandydatowi Osińskiemu pytania.

-Jaki będzie koszt przywrócenia linii MPK do Gminy Blachownia? (Z naszej wiedzy wynika, że około 2,4 mln zł)
-Jaka będzie cena za wozokilometr? (To trzymane jest w tajemnicy)
-Jaką to uczyni kwotę w całości rocznie? (Nie wiemy)
-Jaka liczba kilometrów jest planowana? (Nie wiemy)
-Czy ewentualne autobusy MPK będą obsługiwać sołectwo Cisie i Konradów, dzielnice Gminy Blachownia Trzepizury, Ostrowy, Błaszczyki, Malice, ulicę Starowiejską? (My wiemy – autobusy MPK tam nie dojadą)
-Dokąd będzie dojeżdżał autobus MPK jadący w stronę Częstochowy? (Autobus dojedzie do Gnaszyna, a tam przysiadka na inny autobus).
-Jaka będzie częstotliwość kursowania w dni robocze, soboty, niedziele i święta?
-Skąd w budżecie Gminy Blachownia, ewentualny burmistrz, wygospodaruje środki na transport MPK?
-Czy nie jest tak, że odbędzie się to kosztem nowych gminny inwestycji, oświaty, budowy dróg, chodników, bezpieczeństwa mieszkańców. A co z dyscypliną finansową?
-Jak poskłada się budżet Gminy, skoro transport to wydatek bieżący, ogromny wydatek bieżący, a wskaźniki są nieubłagane i można nie uchwalić budżetu.

Zatem cały czas czekamy na odpowiedzi już 3 dni.