CBŚP ZLIKWIDOWAŁA W BLACHOWNI NIELEGALNĄ FABRYKĘ PAPIEROSÓW


W zeszłym tygodniu pisałem, że 23 września na terenie jednej z posesji m.in. w naszej gminie zjawili się funkcjonariusze CBŚP i KWP. Dzisiaj mamy więcej informacji.


Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Poznania i Rzeszowa oraz KWP w Rzeszowie, przy wsparciu CBŚP w Katowicach oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Katowic zlikwidowali fabrykę papierosów. W zakładzie tym przez 1 minutę można było wyprodukować 2 tys. papierosów. Podczas działań zabezpieczono blisko 2 mln papierosów i 7 ton tytoniu.


Funkcjonariusze zatrzymali 21 osób narodowości polskiej, wietnamskiej oraz chińskiej. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła im zarzuty nielegalnej produkcji papierosów z podrobionymi znakami towarowymi, wiodących marek tytoniowych na olbrzymią skalę. Zabezpieczony towar oszacowano na blisko 7 mln zł.
Wstępnie szacuje się, że Skarb Państwa mógł stracić ponad 6 mln zł.


Jak podaje rzecznik CBŚP w hali znajdowały się maszyny produkujące papierosy oraz automatyczna linia do pakowania gotowych wyrobów.

foto CBŚP