BURMISTRZ SYWLIA SZYMAŃSKA PYTA RADNEGO CEZAREGO OSIŃSKIEGO, A TEN MILCZY

Szanowni Mieszkańcy

Nie dajcie się omamić wizją powrotu MPK … dlaczego? Bo jako burmistrz również zabiegałam o przywrócenie MPK. W tym temacie odbyło się kilka spotkań, także z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu, które przedstawiło swoją ofertę i jest ona dostępna w Urzędzie Miejskim w Blachowni. Nie wiem, czy jako radny pan Cezary Osiński zechciał się jej przyjrzeć, ale z całą pewnością wiem, że nie interesował się tym tematem i nie uczestniczył w spotkaniach burmistrza z prezydentem i dyrektorem MZDIT, choć jako radny, zabiegający o komfort mieszkańców mógł to uczynić. Ale może po kolei…

Zadałam Panu Osińskiemu pytania i mam nadzieję, że szybko uzyskam odpowiedź w tej bardzo ważnej dla nas wszystkich sprawie.
-Jaki będzie koszt przywrócenia linii MPK do Gminy Blachownia
-Jaka będzie cena za wozokilometr?
-Jaką to uczyni kwotę w całości rocznie?
-Jaka liczba kilometrów jest planowana?
-Czy ewentualne autobusy MPK będą obsługiwać sołectwo Cisie i Konradów, dzielnice Gminy Blachownia Trzepizury, Ostrowy, Błaszczyki, Malice, ulicę Starowiejską?
-Dokąd będzie dojeżdżał autobus MPK jadący w stronę Częstochowy?
-Jaka będzie częstotliwość kursowania w dni robocze, soboty, niedziele i święta?
Pytanie już całkiem teoretyczne, bo pan Osiński nie może znać na nie odpowiedzi (ale ja znam, bo o to pytałam dyr. MZDIT) -czy MPK posiada obecnie kierowców, tabor (czy dopiero zamierza zakupić i czy będą to palące się hybrydy 😉 i pytanie najważniejsze
-Skąd w budżecie Gminy Blachownia wygospodaruje jako ewentualny burmistrz środki na transport MPK?
-Czy nie jest tak, że odbędzie się to kosztem nowych inwestycji, oświaty, budowy dróg, chodników, bezpieczeństwa mieszkańców?
-Jak poskłada się budżet Gminy, skoro transport to wydatek bieżący, ogromny wydatek bieżący, a wskaźniki są nieubłagane i można nie uchwalić budżetu.

Kochani. Obiecać można wszystko, ale uwierzcie, że nie będzie tak pięknie i kolorowo, autobusy dojadą z Gnaszyna do centrum Blachowni dwoma liniami, za które nasza Gmina zapłaci prawie 2 mln zł, a potem to już: na Cisie, Konradów, Brzózkę, Ostrowy, Trzepizury na pieszo.
Oferta MZDIT dostępna do konfrontacji ) autobus pojedzie co 30 min, a w sobotę, święta i niedzielę co godzinę i oczywiście nie za darmo. Planowane są dwie linie, przedłużenie 22 do OSP i nowa linia 200 DK 46 do OSP.

Autobus dowiezie Was do Gnaszyna, a tam przysiądziecie się przy DK-46 w inny autobus, a potem do centrum Częstochowy. Jeśli MZDIT ma inną, korzystną ofertę, to dlaczego mi przedstawiło taką? Nie musielibyśmy szukać innego przewoźnika i jeśli nowa korzystna oferta, którą wynegocjował radny Osiński jest aktualna to ja już jutro podpisuje umowę.