BURMISTRZ NA TORZE W WYRAZOWIE

W niedzielę na torze w Wyrazowie pojawiała się burmistrz Sylwia Szymańska. Oczywiście nie w charakterze wyścigowego kierowcy, ale po to, aby porozmawiać z miłośnikami motosportu

UM w Blachowni informuje.
Tor Wyrazów jest użytkowany przez pasjonatów motoryzacji od kilkudziesięciu lat. Początkowo służył cartingowcom i dysponował homologacją, był jedynym znanym w Polsce południowej torem treningów i wyścigów cartingowych. Jeździło tu wielu znanych polskich kierowców, w tym Robert Kubica i Bartłomiej Mirecki.
(…)
Obecnie, w związku z wciąż trwającą budową autostrady A1, wstęp na tor Wyrazów jest zakazany. Młodzi ludzie nadal jednak z niego korzystają. Budzi to sprzeciw okolicznych Mieszkańców, którzy skarżą się na hałas. Nie podoba się to także gminie Blachownia, która jako właściciel terenu protestuje, by ktokolwiek samowolnie użytkował tor.

Nielegalne jazdy doprowadziły w ostatnim czasie do interwencji policji. To spowodowało, że środowisko motoryzacyjne w całej Polsce zawrzało. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet nieprawdziwe informacje, że gmina Blachownia chce zlikwidować tor, a teren sprzedać.

W niedzielę 9 lutego Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska i Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hreczański spotkali się na torze w Wyrazowie z młodymi pasjonatami motoryzacji, by kategorycznie zdementować te pogłoski i ich uspokoić.

Czym zakończyły się rozmowy – więcej na stronach UM w Blachowni.
foto UM w Blachowni