250.000 ZŁ CZYLI AUSTRIACKIE GADANIE

Co łączy dwie imprezy Dni Gminy Poraj – za 350.000 zł i Triathlon w Blachowni za 250.000 zł? Są najdroższymi imprezami w powiecie częstochowskim – pyta i sam sobie odpowiada były sołtys Cisia.
A ja zapytam co wspólnego ma pisanie przez pana G. z austriackim gadaniem? (związek frazeologiczny rzeczownikowy, rodzaj nijaki, mówienie bez głębszego sensu i celu). Prawie – nie ma różnicy. Prawie, bo to co pisze pan G. ma sens, ale dla niego i jego zwolenników. Chodzi o „lanie wody” czyli wprowadzanie opinii publicznej w błąd, w celu dyskredytowania władz Gminy. Dlaczego tak sądzę? Bo nieprawdą jest, że Gmina Blachowni na Elemental Tri Series wyda 250.000 zł. I co ciekawe, jak dowiedziałem się w Urzędzie, pan G. nawet nie zwrócił się do władz Gminy z zapytaniem ile będzie kosztować triathlon. Wniosek prosty. Cały czas chodzi o celowe okłamywanie ludzi.
Impreza sportowa, w której swój udział zapowiedziało, triathlon -520 zawodników, w biegu na 10 km – 115 osób, a dodatkowo przewidziany jest też bieg dla samych dzieci ponad 100, będzie kosztować 65 tys. zł plus koszty organizacyjne związane m.in. z zabezpieczeniem ruchu drogowego na trasie czyli ponad 20 tys. zł. Jakby nie liczyć nie wyjdzie 250 tys. zł, jak kłamie pan G. Jedni leją wodę, a my biegniemy dalej.

foto maratomania.pl i labosport.pl