2 KWIETNIA NA NIEBIESKO


2 kwietnia obchodzimy 15 rocznicę śmierci Jana Pawła II. W tym dniu nie zapominamy o osobach z autyzmem. 2 kwietnia, z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dzień solidarności z osobami z autyzmem.


Dlaczego w tym dniu świat zapala się na niebiesko. Podobno to kolor niewinności, nadziei, a także kolor dla chłopców. Bowiem na autyzm cierpi znacznie więcej chłopców niż dziewczynek. Dzieci autystyczne czasem nazywane są dziećmi spod „szklanego klosza”. Niebieski to znak solidarności z autystyczną częścią światowej populacji.


-Zapalmy się o godz. 20 na niebiesko – zachęca Roman Kowalczyk, nauczyciel i prezes Stowarzyszenia „Daj mi czas”. -Jak co roku na niebiesko zapali się Jasna Góra, urzędy państwowe i samorządowe, także w Blachowni. Niebieski kolor oświetli też Nowojorski Empire State Building, gmach opery w Sydney czy pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Zapalając się na niebiesko zwracamy uwagę na problemy i potrzeby osób z autyzmem.