1000 MASECZEK DLA MIESZKAŃCÓW

Wczoraj w interpelacji zgłosiłem propozycje, aby cześć pieniędzy, które miały być przeznaczone na imprezy masowe w Blachowni, a które to ze względu na COVID 19 zostały odwołane (Dni Blachowni, Elemental Tri Series) przeznaczyć na walkę z koronawirusem.


Dzisiaj od burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej otrzymałem informację, że wkrótce do mieszkańców gminy Blachownia trafi 1000 maseczek ochronnych.

-Znaleźliśmy się wszyscy w bardzo trudnej sytuacji, Gmina stara się robić wszystko, by ograniczyć ryzyko kolejnych zakażeń – od odwołania imprez zaczynając na szerokiej akcji informacyjnej kończąc. Jak dotąd tylko jedna osoba z gminy Blachownia jest chora. Mam nadzieję, że tak zostanie. Chciałabym jednak zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, bo to obecnie dla mnie najważniejsze. Dlatego podjęłam decyzję o zakupie maseczek i przekazaniu ich bezpłatnie dla mieszkanek i mieszkańców naszej gminy. Odpowiednie korzystanie z maseczek zmniejsza rozprzestrzenianie się wirusa, a w chwili obecnej najważniejsze jest to, aby spowolnić tempo zakażenia. O sposobie ich dystrybucji wkrótce poinformujemy – powiedziała burmistrz Sylwia Szymańska.