UWAGA BĘDZIE LODOWISKO

Mieszkańcy naszej Gminy, szczególnie ci najmłodsi, nie wyobrażają sobie, aby tej zimy w Blachowni nie było lodowiska. W zeszłym roku ślizgawka  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem maluchów i młodzieży. Nie raz słyszałem jak rodzice mówi, że łyżwy wygrały z komputerem. Czy w tym roku będzie lodowisko? Oczywiście. Pani burmistrz ma propozycję zakupienia przynajmniej części lodowiska. Bowiem jak się okazuje kupno nie wiele jest droższe od wypożyczenia.

-W tej chwili robiliśmy rozeznanie cenowe i mamy kilka ofert. Można wynająć lodowisko za 130 tys. Zł netto. Można też kupić część oprzyrządowania ślizgawki czyli m.in. rury mrożące taflę lodu, bandy. I taki zakup lodowiska 16 x 30 m kosztuje 123 tys. zł. Pozostałe potrzebne części do uruchomienia lodowiska można pożyczyć za 30 tys zł. A w 2017 roku dokupić brakujące elementy, by potem mieć własną ślizgawkę. Moja propozycja jest aby zakupić jednak to państwo radni będą decydować – mówiła Pani Sylwia Szymańska burmistrz Blachowni na posiedzeniu ostatniej Komisji Budżetu.

 

Komentarz – autor Mikołaj

Całość lodowiska o wymiarach 20×30 m będzie oświetlona oraz ogrodzona bandą??? Nie zakup lodowiska 16x30m ? Czy tylko ludźmi osoba ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.