ŚLIZGI – TYLKO NA SZTUCZNYM

lodo-dziewczLodowisko przy USC, jak widać każdego dnia, przynosi wiele radości zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Nie trzeba czekać na zamarznięcie zbiornika wodnego (obecnie grubość lodu 12 cm), sztuczne lodowisko (czynne od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 21, a w soboty i święta od 10 do 21) jest bezpieczniejsze i za darmo. Wypożyczalnia łyżew też za darmo. Podobnie jak muzyka i oświetlenie. -Niestety zdarzały się sytuacje, że ktoś wypożyczone łyżwy porzucił w krzakach lub chciał prosto z lodowiska na łyżwach iść do Prażynki. Ale tak czasami bywa gdy ludzie nie muszą płacić  wtedy jakby widać mniej szanują to co mają oferowane – powiedział mi jeden z pracowników lodowiska.

lodozakaz12. centymetrowa grubość lodu na zbiorniku wodnym wydaje się być bezpieczna.  Jednak widok dzieci chodzących po tafli lodu każe ostrzec – nie warto tam wchodzić. Obok jest sztuczne lodowisko.

 

 

lodo-stawA taki widok to raczej rzadkość. 6 stycznia odbyło się koszenie i wypalanie uschniętej roślinności na zbiorniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.