PRZEDSZKOLE MIAŁO BYĆ ROZEBRANE, ALE PRZEZ KOGO?

15 listopada 2015 roku były sołtys Cisia pisał, jak się dzisiaj okazuje, bzdury o przedszkolu w Blachowni. Jak mącił w głowach ludzi, powspominajmy.

Według Kułakowskiego remont przedszkola kosztowałby ponad 1 mln zł! Co na to się składa? Przede wszystkim doprowadzenie budynku do użytku, m.in. osuszenie, termoizolacja ścian, przystosowanie budynku do przepisów p.poż., BHP, itp. Sama rozbiórka budynku miałaby kosztować ok. 300 000 zł! To z pewnością zadowoli radnych Kułakowskiego, Tomasza Czecha, Katarzynę Borycką czy Małgorzatę Bernat, którzy opowiadali się za rozbiórką! Skąd Kułakowski to wie? Być może to jego znajomy wykonał ekspertyzę? Być może ekspertyza miała tylko potwierdzić wcześniejsze przypuszczenia „ekspertów” z Gminy? Być może chodzi o coś innego?

Według innych ekspertów, którzy powierzchownie sprawdzali Przedszkole, budynek da się wyremontować za znacznie mniejsze pieniądze. Według eksperta Kułakowskiego nie ma to sensu. Co dalej z Przedszkolem? Pewnie Gmina zdecyduje się na rozbiórkę.(…)

Co oznaczałoby wyburzenie Przedszkola dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni? Oznaczałoby to, że nic się przez najbliższe dwa lata dla nich nie zmieni! Nadal ich dzieci będą się uczyć na dwie zmiany, nadal będzie bardzo ciasno w szkole. Nadal rodzice będą musieli się dostosować do planu szkolnego swoich najmłodszych. Podziękujcie Burmistrz Sylwii Szymańskiej!

pKomentarz

No to dziękujemy Pani burmistrz i mieszkańcom, którzy nie uwierzyli w brednie byłego sołtysa i zaufali nam, że przedszkole będzie jeszcze piękne i będzie cieszyć maluchów. Złożyła się na to ciężka praca i wiara, że damy radę. Dzisiaj dzieci i ich rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy siedzą w zagrzybionych murach. A w dodatku mają pięknie wyposażoną placówkę i znakomite projekty edukacyjne czyli coś o czym wcześniej dzieci mogły marzyć.

PS. Zniszczyć grzyba. Szanowny panie Gąsiorski – pisanie jakobym chciał rozbierać przedszkole, czy jakoby taką ekspertyzę miał wykonać mój znajomy – może pan schować w teczce z napisem „Mówiąc oględnie Pawła G. brednie”. A gwoli ścisłości tak dla przypomnienia dodam, że to pana kolega radny był gotowy przyprowadzić jakiegoś fachowca, który za 10 tys. zł był gotowy wtedy spryskać mury przedszkola jakąś substancją, aby całkowicie zniszczyć grzyba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.