POWRÓT DO SZKÓŁ

Powroty nie są łatwe. Dzieci i młodzież wróciły do szkół. W Polsce 4 września uczniowie także blachowniańskich placówek oświatowych oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny. W placówkach szkolnych, którego organem prowadzącym jest Gmina Blachownia, w ławkach zasiądzie w sumie 898 uczniów – w tym 151 klas pierwszych i 177 gimnazjalistów. W Szkole Podstawowej w Cisiu prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie edukacje będzie pobierać 43 uczniów – w klasie pierwszej 5.

To będzie wyjątkowy rok szkolny zarówno dla uczniów jak i samych nauczycieli. Powracają 8. klasowe szkoły podstawowe. Jeszcze dwa lata będą funkcjonować oddziały gimnazjalne. Uczniowie, którzy jeszcze w czerwcu chodzili do klasy szóstej, dzisiaj są już siódmoklasistami. Oddział gimnazjalny zostanie wygaszony (zlikwidowany) za dwa lata. Uczniowie klas pierwszych, czwartych i siódmych otrzymają nowe podręczniki. Za dwa lata powrócą też 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika oraz 3-letnie branżowe przysposabiającą do pracy. Za dwa lata uczeń kończący 8 klasę będzie musiał zdać obowiązkowy egzamin końcowy z języka polskiego, języka obcego i matematyki. Szczególnie z języków obcych będą trudne zadania. Egzaminy czekają tez samych gimnazjalistów. Egzamin maturalny w 2018 r. odbędzie się na dotychczasowych zasadach i rozpocznie się 4 maja.

 

Nauczycielom i pedagogom na 10 miesięcy ciężkiej pracy życzę jak najwięcej spokoju i wyrozumiałości. Aby niż demograficzny jak najrzadziej zaglądał do szkół. Uczniom zaś, także pierwszoklasistom, by nauka i zdobywanie wiedzy przychodziła wam z łatwością i radością tak jak zasiadanie przy komputerze. Niech wasza szkoła będzie takim miejscem, do którego przychodzicie z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.