OKRADLI RYNEK PRZED OTWARCIEM

r3Ważne pytanie padło dzisiaj na Komisji Oświaty. Co z targowiskiem przy ul. ks. Kubowicza? Nie może się doczekać otwarcia.        Okradli – poinformowała jedna z urzędniczek. Złodzieje zabrali monitoring, poprzecinali przewody energetyczne, chyba były przygotowane do wyniesienia, i skradli halogeny przed budkami handlowymi.r2

Pan Krzysztof Adryjański, kierownik ZMK w Blachowni powiedział radnym, że obecnie stan ryneczku przy ul. ks. Kubowicza nie nadaje się do odbioru technicznego. Została zdewastowana część urządzeń. Po naprawach obiekt do końca lipca powinien być już otwarty. Obiekt zostanie przekazany ZMK. Jest gotowy regulamin, który musi jeszcze zatwierdzić Rada Miejska. Zainteresowanie rynkiem spore. Handlowcy zarezerwowali wszystkie miejsca.

 

r1

 

Komentarz

Dziwna kradzież. Złodzieje mieli ponad rok czasu na dewastacje i kradzież. Dokonali tego, gdy miało nastąpić otwarcie Rynku. Zastanawiam się czy rzeczywiście sprawcom chodziło o przewody energetyczne czy kamery czy może dewastacja miała doprowadzić do opóźnienia otwarcia ryneczku. Patrząc jeszcze jak często w te rejony zagląda policja trzeba powiedzieć, że złodzieje wykazali się dużą bezczelnością i odwagą. Czyżby wiedzieli dokładnie, o której godzinie mundurowi na kółkach patrolują ten teren? Podobno na rynku zostały jeszcze klimatyzatory. A na otwarcie czeka strażnica OSP. Mam nadzieję, że to już koniec okradania Blachowni, a policja stanie na wysokości zadania i ustali kto dokonał tej kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.