O KUCHNIA, ALE ŻYWIĄ

Jak obiecali tak zrobili. Fundacja „Progress” prowadzi już zimowe dożywianie wśród najbardziej potrzebujących Mieszkańców Gminy Blachownia.  Jak informuje Zarząd tej organizacji – smaczne i pożywne zupy bezinteresownie przyrządza restauracja „Kmicic”, które wydawane są codziennie także w niedzielę w godz. 14 – 15 w Klubie „Tęcza”.  Warto dodać, że z tego dobroczynnego przedsięwzięcia korzystać mogą najbardziej potrzebujący mieszkańcy z naszej Gminy.

Pomysł, choć eksperymentalny, okazał się strzałem w przysłowiową „10”. Bowiem Fundacja jako jedyna w Blachowni, przy wsparciu władz oraz restauracji „Kmicic”, zorganizowała taką pomoc.A w pierwszym dniu akcji zimowego dożywiania – 9 grudnia br. – skorzystało aż 38 osób.

 

Działacze Fundacji „Progress” serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom Gminy Blachownia, za liczny i obfity udział w zbiórce żywności związanej z akcją zimowego dożywiania, która odbyła się 27 i 28 listopada na terenie Blachowni i Łojek. Ogółem organizacja zebrała ponad 700 kg artykułów spożywczych, które w większości posłużą jako wkład do kotła w celu przygotowania ciepłych posiłków. Pozostała zaś część trafi do najuboższych rodzin z naszej Gminy w postaci szlachetnej paczki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.